Modern Luxury Creative Atmosphere Lamp Simple Touch Night Light for Dining & Living Room Small Table with Iron Body Metal Shade
$5-5.7
Key attributesParameterInput Voltage(V)Dc 5vLight SourceLEDPower SupplyBatteryColor Temperature(CCT)3500K (Warm White)TypeTable lampsLamp Body MaterialIronDesign StyleModernLamp SizesMiddleControl ……
Key attributes
| Key attributes | Parameter |
|---|---|
| Input Voltage(V) | Dc 5v |
| Light Source | LED |
| Power Supply | Battery |
| Color Temperature(CCT) | 3500K (Warm White) |
| Type | Table lamps |
| Lamp Body Material | Iron |
| Design Style | Modern |
| Lamp Sizes | Middle |
| Control Mode | Touch Control |
| Support Dimmer | Yes |
| Bulb Base | Other |
| Lifespan (Hours) | 50000 |
| Battery Included | No |
| Connectivity technology | Other |
| Application | Living room |
| Shade material | Metal |
| Shade Shape | Round |
| DIY | No |
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w) | 80 |
| Color Rendering Index(Ra) | 80 |
| Feature | Touch control, Lighting Functions |
| Free sample | No |
| Warranty(Year) | 2-Year |
| Lighting solutions service | Lighting And Circuitry Design |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | RU001 |
| Brand Name | YAOFIT |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 80 |
| Packing Dimension | 111135cm (24 pieces: 473573cm) |
| PCs/ Ctn | 24 |
| Product Dimension | D100*h310mm |
| Product Weight(kg) | 0.42 |
| Working Temperature(℃) | -20 – 40 |
| Product Name | LED Table Lamp |
| Keywords | Night Lamp |
| Color | Multicoloured |
| Material | Matel |
| Switch | Touch Swith |
| Suitable for | Indoor Decoration Bedroom Table Lamp |
| Usage | Hotel Home Indoor Decorative Lightings |
| MOQ | 1PCS |
| Design | OEM ODM Service |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 15X15X40 cm |
| Single gross weight | 0.600 kg |

















