Led Restaurant Wine Bottle Table Lamp Touch Control Wireless Modern Portable Cordless Rechargeable Bar Embed Home Decor Light
$2.5-$3.5
Key attributesParameterInput Voltage(V)DC 6 VLight SourceLEDPower SupplyDCColor Temperature(CCT)3000k/6000kTypeTable lampsLamp Body MaterialIronDesign StyleModernLamp SizesSmallControl ModeTouch Co……
Key attributes
| Key attributes | Parameter |
|---|---|
| Input Voltage(V) | DC 6 V |
| Light Source | LED |
| Power Supply | DC |
| Color Temperature(CCT) | 3000k/6000k |
| Type | Table lamps |
| Lamp Body Material | Iron |
| Design Style | Modern |
| Lamp Sizes | Small |
| Control Mode | Touch Control |
| Support Dimmer | Yes |
| Bulb Base | No |
| Lifespan (Hours) | 50000 |
| Battery Included | Yes |
| Connectivity technology | Type-C |
| Application | Bedroom |
| Shade material | Plastic |
| Shade Shape | Round |
| DIY | Yes |
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w) | 80 |
| Color Rendering Index(Ra) | 80 |
| Feature | Flexible, Eye Caring, Simple |
| Free sample | Negotiable |
| Warranty(Year) | 2-Year |
| Lighting solutions service | Light Drawing And Design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | 201 |
| Brand Name | YAOFIT |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 200 |
| Packing Dimension | 121212cm |
| PCs/ Ctn | 36 |
| Product Dimension | 121214cm |
| Product Weight(kg) | 0.26 |
| Working Temperature(℃) | -20 – 60 |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 11X11X11 cm |
| Single gross weight | 0.300 kg |




















