USB Rechargeable Cordless Touch Control Eye Caring Table Lamp Adjustable Color Brightness Flexible Acrylic Shade Simple
$4.8-$5.5
Key attributesParameterInput Voltage(V)DC 5VLight SourceLEDPower SupplyBatteryColor Temperature(CCT)3500K (Warm White), 4100K (Neutral White), 6000K (Daylight Alert)TypeDecorative, AdjustableLamp B……
Key attributes
| Key attributes | Parameter |
|---|---|
| Input Voltage(V) | DC 5V |
| Light Source | LED |
| Power Supply | Battery |
| Color Temperature(CCT) | 3500K (Warm White), 4100K (Neutral White), 6000K (Daylight Alert) |
| Type | Decorative, Adjustable |
| Lamp Body Material | Acrylic |
| Design Style | Modern |
| Control Mode | Touch Control |
| Support Dimmer | Yes |
| Bulb Base | NO |
| Lifespan (Hours) | 30000 |
| Battery Included | Yes |
| Connectivity technology | Type‑C |
| Application | Bedroom |
| Shade material | Acrylic |
| Shade Shape | Round |
| DIY | No |
| Feature | Flexible, Cordless, Simple, Eye Caring |
| Free sample | No |
| Warranty(Year) | 1‑Year |
| Lighting solutions service | Light Drawing And Design, Lighting And Circuitry Design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Packing Dimension | 27.516.516.5cm |
| Product Weight(kg) | 537 |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 27.5X16.5X16.5 cm |
| Single gross weight | 0.537 kg |
















