Earthenware Pot Table Lamp, Wabi-Sabi Style Living Room Lighting, Study Ornaments, Homestay, Retro Japanese Decorative
$17-$27
Key attributesParameterInput Voltage(V)AC 220V( ± 10%)Light SourceLEDPower SupplyACColor Temperature(CCT)5000K (Daylight)TypeAdjustable, DecorativeLamp Body MaterialMetalDesign StyleModernLamp Size……
Key attributes
| Key attributes | Parameter |
|---|---|
| Input Voltage(V) | AC 220V( ± 10%) |
| Light Source | LED |
| Power Supply | AC |
| Color Temperature(CCT) | 5000K (Daylight) |
| Type | Adjustable, Decorative |
| Lamp Body Material | Metal |
| Design Style | Modern |
| Lamp Sizes | Middle |
| Control Mode | Switch Control |
| Support Dimmer | Yes |
| Bulb Base | E27 |
| Lifespan (Hours) | 30000 |
| Battery Included | No |
| Application | Living Room |
| Shade material | Glass |
| Shade Shape | Round |
| DIY | No |
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w) | 80 |
| Color Rendering Index(Ra) | 70 |
| Free sample | No |
| Warranty(Year) | 2‑Year |
| Lighting solutions service | Project Installation, Light Drawing And Design |
| Place of Origin | Japan |
| Model Number | 123 |
| Brand Name | Yaofit |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 150 |
| Packing Dimension | 15 |
| PCs/ Ctn | 12 |
| Product Dimension | 30 |
| Product Weight(kg) | 6 |
| Working Temperature(℃) | -30 – 45 |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 99X99X99 cm |
| Single gross weight | 9.000 kg |















