Cordless Electric Nordic Style Glass Flower Shade LED Table Lamp with Touch Control for Bedroom and Study Night Light
$8-$12
Key attributesParameterInput Voltage(V)AC 110V ( ± 10%)Light SourceLEDPower SupplyBatteryColor Temperature(CCT)2700K (Soft Warm White), NoneTypeTable LampLamp Body MaterialglassDesign StyleAmerican……
Key attributes
| Key attributes | Parameter |
|---|---|
| Input Voltage(V) | AC 110V ( ± 10%) |
| Light Source | LED |
| Power Supply | Battery |
| Color Temperature(CCT) | 2700K (Soft Warm White), None |
| Type | Table Lamp |
| Lamp Body Material | glass |
| Design Style | American Style |
| Lamp Sizes | Small |
| Control Mode | Push Button Switch |
| Support Dimmer | yes |
| Battery Included | Yes |
| Connectivity technology | Usb |
| Application | Living Room,Bedroom,Study Room |
| Shade material | None |
| Shade Shape | Flower |
| DIY | No |
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w) | 110 |
| Color Rendering Index(Ra) | 80 |
| Feature | night light,Ambient Light, Flexible |
| Free sample | No |
| Warranty(Year) | 1‑Year |
| Lighting solutions service | Project Installation |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | LM‑YGG010 |
| Brand Name | Yaofit |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 300 |
| Packing Dimension | 43.526.545.5 |
| PCs/ Ctn | 4 |
| Product Dimension | 16*20cm |
| Product Weight(kg) | 0.1 |
| Working Temperature(℃) | 30 – 60 |
| Product Name | Led Table Lights Desk |
| Keywords | Indoor Decor Table Lamp |
| Usage | Hotel Home Indoor Decorative Lightings |
| Material | Glass Lamp Shade |
| Item Type | Ambient Light |
| Style | Morden Simple |
| Color | Customized Color |
| Function | Roomlighting |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 25X22X22 cm |
| Single gross weight | 1.000 kg |


















