High-End Custom Atmosphere 3-Color Rechargeable Table Lamp Retro Cross-Border Bedside Night Light for Bedroom Dormitory Office
$2.95-$4.25
Key attributesParameterInput Voltage(V)Dc 5vLight SourceLEDPower SupplyBatteryColor Temperature(CCT)2700k-6000kTypeTable lampsLamp Body MaterialIronDesign StyleModernLamp SizesMiddleControl ModeTou……
Key attributes
| Key attributes | Parameter |
|---|---|
| Input Voltage(V) | Dc 5v |
| Light Source | LED |
| Power Supply | Battery |
| Color Temperature(CCT) | 2700k-6000k |
| Type | Table lamps |
| Lamp Body Material | Iron |
| Design Style | Modern |
| Lamp Sizes | Middle |
| Control Mode | Touch Control |
| Support Dimmer | Yes |
| Bulb Base | Led surface mount light source |
| Lifespan (Hours) | 50000 |
| Battery Included | Yes |
| Connectivity technology | Type-C |
| Application | Bedroom |
| Shade material | Others |
| Shade Shape | Others |
| DIY | No |
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w) | 85 |
| Color Rendering Index(Ra) | 80 |
| Feature | Simple |
| Free sample | No |
| Warranty(Year) | 2-Year |
| Lighting solutions service | Project Lighting Design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | WCL-0012 |
| Brand Name | YAOFIT |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 400 |
| Packing Dimension | 161630cm |
| PCs/ Ctn | 1 |
| Product Dimension | 161630cm |
| Product Weight(kg) | 1 |
| Working Temperature(℃) | -20 – 50 |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 19X19X35 cm |
| Single gross weight | 0.800 kg |


















