2026 Hot Selling Modern Nordic Luxury Reading Lamps Table Lamps for Bedroom
$8.5-$9.5
Key attributesParameterInput Voltage(V)5VLight SourceLEDPower SupplyBatteryLamp Body Materialiron+AcrylicDesign StyleModernLamp SizesSmallControl ModeTouch ControlSupport DimmerNoLifespan (Hours)10……
Key attributes
| Key attributes | Parameter |
|---|---|
| Input Voltage(V) | 5V |
| Light Source | LED |
| Power Supply | Battery |
| Lamp Body Material | iron+Acrylic |
| Design Style | Modern |
| Lamp Sizes | Small |
| Control Mode | Touch Control |
| Support Dimmer | No |
| Lifespan (Hours) | 10000 |
| Application | Living Room |
| Shade material | iron+Acrylic |
| Shade Shape | Others |
| DIY | No |
| Free sample | No |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Lighting solutions service | Light Drawing And Design, Project Lighting Design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | HT-6S58 |
| Brand Name | YAOFIT |
| Packing Dimension | 222235CM |
| PCs/ Ctn | 12 |
| Product Dimension | 19.5*27CM |
| Product Weight(kg) | 0.45 |
| Working Temperature(℃) | -30 – 30 |
| Working Time (hours) | 10000 |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 16X16X27 cm |
| Single gross weight | 1.500 kg |















