Modern Black Aluminum LED Computer Lamp Hanging Monitor Bar Touch Control USB Power Stepless Dimming Eye Protective Lighting
$7.25-$7.85
Key attributesParameterInput Voltage(V)5VControl ModeTouch Control, Knob ControlApplicationOffice,BedroomCertificationRoHS, CEColor Temperature(CCT)3000-6500KLight SourceLEDLifespan (Hours)50000Col……
Key attributes
| Key attributes | Parameter |
|---|---|
| Input Voltage(V) | 5V |
| Control Mode | Touch Control, Knob Control |
| Application | Office,Bedroom |
| Certification | RoHS, CE |
| Color Temperature(CCT) | 3000-6500K |
| Light Source | LED |
| Lifespan (Hours) | 50000 |
| Color Rendering Index(Ra) | >90 |
| Install Style | Surface Mounted |
| Support Dimmer | Yes |
| Emitting Color | Warm White, Cold White |
| Design Style | Modern |
| Lamp Body Material | Aluminum |
| Shade color | Black |
| Shade Shape | Cylindrical |
| Shade material | PC |
| Warranty(Year) | 2-Year |
| Power Source | USB |
| Lighting solutions service | Lighting And Circuitry Design |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 200 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | C105G |
| Working Temperature(℃) | -10 – 45 |
| Product name | Monitor Light CCT |
| Led | SMD2835 92pcs 46+46 |
| Waterproof | IP20 |
| Control | Touch+RF |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 50X15X8 cm |
| Single gross weight | 0.600 kg |







Related Products






